NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Setkání Mostka

Lidé chtějí romantickou lavičku pro zamilované u sochy K. H. Máchy

V přátelském duchu se neslo další setkání vedení města s občany, které se tentokrát konalo na zahradě Masarykovy ZŠ. Své nápady a připomínky sem přišli vyjádřit obyvatelé lokality pod Mostnou horou.

„Je zřejmé, že se zde lidem žije dobře a netrápí je tolik problémů, jako obyvatele sídlišť. Několik podnětů však přinesli a rada města s vedoucími odborů se jimi budou samozřejmě zabývat,“ sdělil Lukas Wünsch, místostarosta města.

Pochvalu většiny přítomných sklidilo nedávné zjednosměrnění ulic Husova a Dalimilova či připravovaný stejný krok v ulici Dykova. S kladným ohlasem se setkala i oprava soch lvů „hlídajících“ cestu na Mostnou horu nebo záměr města na úpravy parkovacích ploch u nemocnice. Toto téma se pak v závěrečném bodování umístilo na druhém místě i v kolonce „Co chci zlepšit“.

Nejzásadnějším tématem byla plánovaná výstavba parkoviště pro cca 40 automobilů u železniční tratě v ulici Nerudova na pozemku naproti gymnáziu. „Byli bychom rádi, kdyby v tomto místě zůstaly na místě vzrostlé stromy u silnice a nekácely se jen pro potřeby vybudování autobusové zastávky, která je navíc v tomto místě velice málo využívaná,“ podotkla jedna z účastnic setkání. „Určitě váš návrh projednáme s odborem životního prostředí a odborem územního rozvoje, který projekt připravuje,“ ujistil ženu Lukas Wünsch.

Dále vedení města s občany řešilo například revitalizaci a kácení suchých stromů na Mostné hoře včetně nápadu zbudovat tam u sochy K. H. Máchy romantickou lavičku. Přítomní dále upozornili na nebezpečné „esíčko“ na silnici mezi ulicemi Nerudova a Husova. „Mohu vám slíbit, že v rámci dopravních opatření v tomto místě projde zmíněný úsek rekonstrukcí,“ ubezpečil dotazující Lukas Wünsch.

 

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00-17:00 hod.

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Mgr. Ladislav Chlupáč

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2022 Město Litoměřice
Mobilní menu