NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

pivovar
Rekonstrukce areálu bývalého pivovaru bude letos pokračovat

Rekonstrukce areálu bývalého pivovaru bude letos pokračovat

Revitalizace areálu bývalého pivovaru bude pokračovat stavebně náročnou rekonstrukcí další části. Pro město půjde o nejzásadnější investici následujících dvou let mířenou na záchranu objektu nacházejícího se v technicky nevyhovujícím stavu přímo v historickém jádru města.

Na projekt má přislíbenou podporu od Ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) podporu ve výši 60 milionů korun. Celkové náklady jsou vyčísleny na 132 milionů korun (bez DPH). Stavební práce by měly být zahájeny počátkem května. Dokončení díla je plánováno na říjen roku 2024.

„V tuto chvíli stojíme před vyhlášením výběrového řízení na dodavatele stavby. Učinit tak budeme moci ve chvíli, kdy nám MPO jako poskytovatel dotace schválí zadávací podmínky. Zakázku budeme s ohledem na výši růstu cen ve stavebnictví zadávat v nadlimitním režimu.,“ charakterizovala aktuální stav vedoucí odboru územního rozvoje městského úřadu Venuše Brunclíková.

Předmětem projektu je regenerace budovy B v západní části areálu bývalého pivovaru, ze severní strany ohraničené Tyršovým náměstím a ze západní strany ulicí Krajská. Stav objektu nacházejícího se v městské památkové rezervaci je postupem let horší a horší. Do jeho nosných konstrukcí i sklepních prostorů zatéká.

Realizace projektu bude náročná i vzhledem k tomu, že jde o areál nacházející se v MPR. V plánu je statické zajištění stávajících konstrukcí a sanace proti vlhkosti. Krovy ve všech částech mají být ponechány, pouze nad jižní částí objektu bude krov modifikován a podepřen do horní části vestavěné ocelové soustavy. Projekt počítá s vestavbou nových stropů. Obnoveny mají být hladké omítané plochy fasád s původními okenními otvory.

„Z důvodu havarijního stavu přistoupilo město již v roce 2016 k výměně střešní krytiny za 3,5 milionu korun. Nicméně to nestačilo pro to, aby si objekt někdo pronajal,“ připomněl místostarosta Karel Krejza. Město proto jako vlastník vyvíjí kroky vedoucí k celkové revitalizaci, aby i tato část našla smysluplné využití. Nájemce vzejde z výběrového řízení, které město vyhlásí obdobně jako v případě pronájmu protější části pivovaru, kde soukromý provozovatel loni v červnu obnovil po dvaceti letech tradici výroby litoměřického piva.

„S vyhlášením výběrovým řízením na pronájem počítáme ještě letos. Je totiž důležité znát následné využití tak, aby již v průběhu stavby byly zohledněny budoucí potřeby,“ dodal starosta Ladislav Chlupáč.

Text pod úvodní foto: Na úvodním snímku vidíme vpravo již opravenou část (šedá fasáda), kde se již vaří pivo. Protější části areálu se bude týkat chystaná revitalizace. Ve fotogalerii uvidíte stav vnitřních částí objektu. 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00-17:00 hod.

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Mgr. Ladislav Chlupáč

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2022 Město Litoměřice
Mobilní menu